Studnie abisyńskie mazowieckie, wiercenie studni abisyńskich

Wiercimy studnie abisyńskie pod pompę hydroforową, tzw. abisynki. Jest to tańsza opcja posiadania własnej studni w porównaniu ze studniami głębinowymi.

Zasadnicza różnica polega na grubości zastosowanych w odwiercie rur oraz na wysokości lustra wody.

W klasycznych studniach abisyńskich pobór wody następuję poprzez pompowanie ręczne. Nowoczesne studnie tego typu są wyposażone w elektryczną pompę ssącą, wytwarzającą ciśnienie do około 0,3 MPa.

W odróżnieniu od pomp głębinowych, pompy hydroforowe umieszcza się na zewnątrz odwiertu. Montuje się je zazwyczaj w budynku w oddzielnej studzience. Cicha praca pompy nie powinna przeszkadzać w użytkowaniu studni.

Studnie abisyńskie wiercimy o średnicy: fi 40.

abisynka filtr studzienny

Filtr studzienny do studni abisyńskiej

Wiercenie studni abisyńskich mazowieckie

Studnie abisyńskie mazowieckie

Studnia abisyńska z pompą hydroforową

Abisynki, choć konkurencyjne cenowo, mają niestety swoje ograniczenia. Głównie związane są one z prawami fizyki oraz siłą ssania pomp elektrycznych.

Studnie abisyńskie zazwyczaj sięgają głębokością do 30 metrów, choć zdarzają się i takie, których odwierty są głębokie na 50 - 60 metrów. Kluczowym czynnikiem przy tego rodzaju studni jest wymóg, aby zwierciadło wody podczas pompowania nie opadało poniżej 7 m od powierzchni ziemi.

Inną wadą studni abisyńskich jest ich słaba wydajność, która w sprzyjających warunkach może osiągnąć 100 litrów wody na minutę (6 m3/h), choć zazwyczaj jest to 20 - 50 litrów na minutę.

Klasyczne studnie abisyńskie z ręczną pompą